Proč začít podnikat?

Jaká je motivace lidi, kteří podstoupili určité riziko a rozjeli svoje vlastní podnikání? Všichni se shodují na tom, že peníze tou hlavní motivací nebyly. Co bylo tím impulsem, Vám prozradíme v dalším čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING.

V devátém čísle magazínu Vlastní firma FRANCHISING (02/2014) najdete:

O čem se mluví

Proč začít podnikat?
Touha po penězích by neměla být hlavním motivem pro založení firmy. Ve vlastním podnikání se hraje o mnohem více než o peníze.

Fakta a trendy

Nápadů na byznys přibývá
Podnikání formou franchisingu stále funguje jako vhodný nástroj proti nepříznivým ekonomickým podmínkám.

Netypické lékárny
Konopné lékárny získávají na oblibě. Poslední franchisová pobočka byla otevřena v Praze a plánují se další.

Změna podnikání
Loňský rok byl pro franchisovou síť Business for Breakfast ve znamení mnoha novinek. Odvážné plány má i pro letošní rok.

Byznys na sucho
Suché mytí dopravních prostředků ovládlo Česko. Úspěšný nápad pro svou expanzi využívá zejména franchisingu.

Obchod v podnájmu
Vázaná franchisa u kosmetické firmy Yves Rocher se těší oblibě. Společnost nabízí další obchody do podnájmu.

ORION franchisám věří
Řetězec prodejen potřeb pro domácnost ORION si chválí podnikání formou franchisingu. Hledá další vhodné kandidáty na franchisanty.

Restartovaná franchisa
Portugalsko, Polsko, Kapverdy, Brazílie, Švýcarsko. Ve všech těchto zemích fungují franchisové pobočky sítí BodyConcept a DepilConcept. Vrátit by se měly i do České republiky.

Obchodní centra táhnou
Návštěvnost nákupních center v loňském roce. Lidé mířili zejména do větších obchodních center.

Vlastní byznys

Karel Janeček: Úspěch si žádá odvahu

Problémem české společnosti je podle zakladatele Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka nedostatek odvahy. Fakt, že se lidé bojí, je překážkou úspěchu a jakéhokoli pokroku.

Supertéma

Franchising přináší peníze

Ačkoli pro nás v poslední době již není franchising neznámým pojmem, stále si ho nejčastěji spojujeme s oblastí gastronomie, fitness center nebo prodeje oblečení. Málokoho napadne, že značky rozvíjející svou síť na bázi franchisingu najdeme i mezi bankami či pojišťovnami.

Vydělejte na penězích
Být bankéřem, mít svou vlastní banku, vydělávat prostřednictvím peněz jiných. I tak může vypadat sen některých z nás. Díky franchisovému modelu spolupráce se může stát skutečností.

 

S franchisou pro radu
Franchising je podnikatelský model, který úspěšně funguje v celé řadě odvětví. Oblast finančních služeb nevyjímaje. Právě to si uvědomila řada firem, které tak nastartovaly svůj rozvoj na bázi franchisingu.

Moje firma

Investice do budoucna
Otevřít si vlastní galerii a vystavovat různorodá díla umělců není pro každého. Galerista musí umění rozumět, jinak se galerie moc dlouho na trhu neudrží.

Business Style

Kancelář je vizitka firmy
Sídlo firmy je pro majitele tím, čím auto pro řidiče. Důležité je pohodlí, funkčnost, ale také cena, za kterou ji pořídíme a vybavíme.

Známá značka

Škoda na které netratíte
Neschopnost Němců vyřešit problém s porouchaným bicyklem inspirovala Václava Klementa, knihkupce z Mladé Boleslavi, k založení firmy, ze které vzešla jedna z nejrozšířenějších značek automobilů na světě.

Franchisa od A do Z

Jak vybrat tu nejlepší?
Pokud cítíte, že podnikání pod cizí zavedenou značkou je pro vás to pravé, neváhejte a vrhněte se na porovnání nsabíerk na trhu.

Dobré rady

Zaregistrovaný úspěch
Úspěch druhých vždy lákal po tom napodobit. Ne všichni však chtěli tohoto cíle dosáhnout férovou cestou. Proto je důležité chránit svůj byznys od samého začátku.

Firemní finance

Pro peníze do banky
Jednou z hlavních otázek, které začínající podnikatelé řeší, je způsob financování jejich byznysu. Mnoho z nich není schopno sáhnout do svých úspor a potřebné investice hradit z vlastní kapsy. Jejich kroky tak vedou do bank, kde žádají o podnikatelské úvěry, které ne vždy musí získat.  

Můj franchising

Rozhodnutí k nezaplacení
Rozhodnutím Libora Strnada bylo podnikání v novém oboru, primárně však franchisu nehledal. Dnes je franchisantem sítě farmářských prodejen Náš Grunt a rozhodnutí připojit se k ní považuje za jedno z nejlepších, které kdy učinil.

Příběh manažera

Ženám rozumíme
Petr Kořínek, majitel a zakladatel franchisové sítě EXPRESKA, se do tohoto podnikání pustil v roce 2007. Inspiraci ke kruhovému tréninku nalezl v USA.

 

Využijte akční nabídky předplatného - Získejte osm čísel za cenu šesti.

Magazín Vlastní firma FRANCHISING lze objednat online ve vydavatelství na portálu Franchising.cz. K dostání jsou jak jednotlivé výtisky, tak i předplatné. Časopis bude také k dostání v síti maloobchodních prodejen Relay, Inmedio, M-Trafik, Peal a síti GECO tabák. Vydavatelem magazínu je společnost PROFIT system®, která vydává časopisy o franchisingu i v Polsku a na Ukrajině.

© 2024 PROFIT system franchise services s.r.o. Polské vydání Ukrajinské vydání